Aktualności

VIII Kongres Stolarki Polskiej (25-26.05.17)

  
  

Kongres Stolarki Polskiej to miejsce spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem sektora. Udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, integracji środowiska oraz rozmów na temat dalszych kierunków rozwoju branży oraz polskiej gospodarki, w tym dość nowego zagadnienia biznesowego w Polsce – sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych. PORTA DRZWI była partnerem strategicznym tegorocznego kongresu oraz organizatorem panelu tematycznego poświęconego sukcesji.

Organizowany przez Związek POiD, Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlanej. Co roku przyciąga ponad 300 uczestników – właścicieli i przedstawicieli kadry zarządzającej firm z sektora stolarki budowlanej, reprezentantów świata, biznesu, nauki i polityki oraz liczne grono dziennikarzy.
 
„Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?”
 
 
Coraz więcej przedsiębiorców w Polsce myśli o końcu kariery i przekazaniu sterów nowemu zarządcy. Jak przejść przez ten proces, by nie zaszkodzić firmie, a jednocześnie zapewnić jej trwałość na kolejne dekady? Komu przekazać stery? Przygotować do sukcesji swoje dzieci, sprzedać ją, a może zatrudnić profesjonalny zarząd? I wreszcie – jak w nowej rzeczywistości mają odnaleźć się pozostali uczestnicy tego procesu?
 
W debacie „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?” uczestniczyli przedstawiciele PORTA DRZWI – Jacek Sarnowski Prezes Zarządu i Łukasz Luto Wiceprezes Zarządu, a także Piotr Voelkel współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX oraz Artur Litwiński właściciel firmy Gerda. Dyskusję moderował Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Grant Thornton. Rozmówcy dyskutowali, w jaki sposób i komu przekazać stery w firmie, aby utrzymać dobry kurs przedsiębiorstwa, dzielili się przy tym swoimi doświadczeniami.
 
Źródło: POiD
 
Źródło: POiD
 
Źródło: POiD
 
Podczas pozostałych bloków tematycznych uczestnicy kongresu mogli wysłuchać dyskusji o wyzwaniach stojących przed stolarką w związku z dalszymi zmianami w zakresie obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej (tzw. perspektywa 2021). Obniżanie współczynnika zgodnie z założeniami dyrektywy unijnej będzie znacząco oddziaływać na funkcjonowanie wszystkich działających w tym sektorze przedsiębiorstw. Drugi dzień kongresu poświęcono rozmowom o wpływie nowoczesnych narzędzi marketingowych na budowę konkurencyjnego przedsiębiorstwa.
 
Źródło: POiD
 
Źródło: POiD
 
Źródło: POiD
 
Więcej szczegółów dotyczących Kongresu znajdziecie na stronie: https://kongres.poid.eu/
 

Ten artykuł był czytany 502 razy

Ilość głosów: 0
Poleć ten artykuł  
Ten artykuł polecono
 Brak komentarzy ...
MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ, ABY DODAĆ KOMENTARZ

Formularz logowania


LOGIN
HASŁO
Pierwsza wizyta? Kliknij aby się zarejestrować.
Zapomniałem hasła.
Kalendarz branżowy

2018
czerwiec
PoWtŚrCzPiSoNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930