Konferencja "Mądry Polak przed szkodą"

 
 
Konferencja on-line „Mądry Polak przed szkodą”. Pierwsza w Polsce analiza ryzyka domu na żywo!
 
W dniu 6 czerwca w ramach programu „Dom Bezpieczny” odbyła się kolejna konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa w domach. Zaproszeni z tej okazji goście odpowiadali na pytania:  Czy są skuteczne sposoby na zabezpieczenie własnego domu czy mieszkania przed włamywaczem? Co możemy zrobić my sami, aby mieszkać z poczuciem bezpieczeństwa? Jak sprawdzić w jakim stopniu udało nam się zabezpieczyć nasze lokum?
 
Większości  z nas wydaje się, że włamanie jest odległym problemem, który nas nie dotyczy. A jednak, co wynika z badań, 29% Polaków obawia się włamań, a aż 58% boi się o bezpieczeństwo swoje i najbliższych*. Tymczasem wystarczy rozejrzeć się wokół swojego domu lub po mieszkaniu, by odpowiedzieć sobie na pytanie: którędy na miejscu włamywacza próbowałbym się dostać? To pierwszy krok do samodzielnej analizy ryzyka, która zwróci uwagę na newralgiczne miejsca i pomoże zabezpieczyć nasz dom. Niebawem podpowiemy, jak tego dokonać: od prostego 5-minutowego testu, po profesjonalną analizę ryzyka” - wyjaśnia Karol Klos, koordynator programu Dom Bezpieczny.
 
Podczas konferencji po raz pierwszy w Polsce została przeprowadzona na żywo analiza zagrożeń budynku jednorodzinnego - siedziby programu Dom Bezpieczny  na warszawskiej Białołęce. „To nieruchomość, którą wynajmujemy od niedawna i wiemy, jak słabo jest zabezpieczona przed włamaniem” - opowiada Karol Klos.
 
Analiza ta będzie stanowić pierwszy krok do poprawy bezpieczeństwa budynku. Następnie, w ciągu najbliższych tygodni, przy udziale Partnerów programu, zostaną wprowadzone właściwe zabezpieczenia. „Chcemy, aby były to rozwiązania uzasadnione ekonomicznie. Takie, na które będzie stać każdego właściciela nieruchomości” - wyjaśnia Klos.
 
Podsumowaniem akcji będzie kolejna konferencja, podczas której zostaną zaprezentowane wprowadzone zabezpieczenia i omówiony zostanie ich wpływ na wzrost bezpieczeństwa.
 
Przebieg konferencji można obejrzeć na poniższej stronie portalu Dobry Montażysta lub na profilu YouTube „Dom Bezpieczny” https://www.youtube.com/watch?v=yRXMCf74r1Y
 
Serdecznie zapraszamy do oglądania. 
 
---
 
Porta Drzwi jest Partnerem programu „Dom Bezpieczny”.
 
Dom Bezpieczny to program społeczny tworzony przez koalicję stowarzyszeń, ekspertów branżowych, przedsiębiorstw i laboratoriów badawczych. Celem programu jest odkłamanie mitów o bezpieczeństwie w domach i mieszkaniach oraz wskazanie skutecznych metod zabezpieczania się przed włamaniem, pożarem czy innymi zdarzeniami. Budujemy elektroniczną encyklopedię wiedzy bezpieczeństwie na stronie www.DomBezpieczny.com . Do koalicji dołączyli m.in. zrzeszenie DMS, PISA, LTB, CCI, ZPOB, SPSB i PSSK. Program wspierają firmy Aluprof, Wiśniowski, Krispol, Hormann, G-U, Maco, Roto, Porta, Pilkington, Winkhaus, Fakro.
 
Więcej informacji dotyczących samego programu można znaleźć na stronie http://dombezpieczny.com/