Ciekawe realizacje

Centrum Geoedukacji w Kielcach

Centrum Geoedukacji w Kielcach to jedna z najciekawszych realizacji architektonicznych ostatnich lat. Obiekt został wyróżniony w tym roku nagrodą „Złoty Żuraw” w kategorii obiekty użyteczności publicznej.

czytaj więcej

Rozświetlona galeria

Galeria Echo w Kielcach to – po ukończonej niedawno rozbudowie – największy kompleks handlowy w Polsce. Powierzchnia całkowita centrum wynosi 15 900 m. Na nowo dobudowanym parkingu może zaparkować jednocześnie 2300 samochodów.

czytaj więcej

Z planu filmowego

Kampus Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi powiększył się ostatnio o nowoczesny gmach Centrum Dydaktyki Nowych Mediów. Architektura obiektu nawiązuje do łódzkiej zabudowy industrialnej.

czytaj więcej

Basen Hybryda

W lipcu 2011 r. oficjalne otwarto kompleks basenowy – Trzebnicki Park Wodny „Zdrój”. Położony przy lesie bukowym obiekt składa się z części zadaszonej i otwartej. Cechą charakterystyczną jednobryłowego trzykondygnacyjnego budynku jest duże eliptyczne przeszklenie, doskonale doświetlające ...

czytaj więcej

Na bursztynowym szlaku

Nowy gmach Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” to galeria sztuki współczesnej z salą audytoryjną na 246 osób. Obiekt stanowi element rozbudowy dziewiętnastowiecznego budynku, będącego siedzibą Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

czytaj więcej

Sportowy Hotel

W kwietniu 2011 r. oddano do użytku nowy obiekt hotelowy należący do Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna. Budynek, położony tuż przy torze kajakowym oraz w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego w Balicach, mieści 52 pokoje oraz salę konferencyjną na 150 osób.

czytaj więcej

Architektura na fali

W połowie 2010 r. w Zielonej Górze oddano do użytku jeden z największych kompleksów rekreacyjno-sportowych w Polsce. W jego skład wchodzą hala widowiskowo-sportowa dla 6000 widzów oraz aquapark. Obiekt usytuowano na obrzeżach miasta w bliskim sąsiedztwie obwodnicy miejskiej, niespełna 2,5 km od staromiejskieg...

czytaj więcej

Klinkierowa elegancja

Na granicy Wrocławia i wsi Wysoka, blisko autostrady A4, powstaje jeden z ciekawszych architektonicznie kompleksów biurowych. Prosta bryła o wyrazistej formie oraz nienaganne proporcje korespondują z charakterem okolicy.

czytaj więcej